Поврзете се со нас

Македонија

„Црвено црните“ ги „палат моторите“: Вардар утре ги започнува подготовките за новата сезона

Објавено

на

Екипата на Вардар утре ќе ги започне подготовките за натпреварувачката 2024/2025 и тоа спортскиот центар ,,Хиподром”.

Првиот тренинг е закажан за 17 часот, а „Комитите“ ги повикаа сите навивачи, симпатизери, поддржувачи да дојдат, дадат поддршка и со тоа биде испратена порака „ВАРДАР ЌЕ ЖИВЕЕ!

Инаку во текот на вчерашниот ден стигна и информација дека клубот ќе добие и нови сопственици што значи работите се движат во добра насока за нашиот најтрофеен фудбалски клуб.

„Комити“ само што се огласија: Готово е, клубот има нови сопственици

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни