Поврзете се со нас

Македонија

„Црвено-црните“ дефинитивно остануваат без бекот: Талески утре го игра последниот натпревар за Вардар (ФОТО)

Објавено

на

Екипата на Вардар 1961 утре се соочува со Алкалоид во завршниот меч за оваа сезона во домашниот шампионат, меч по кој се изгледа ќе биде последен за Филип Талески во „црвено-црниот“ дрес.

Веќе некое време во јавноста имаше информации за негово заминување, се појави вест за негова можна преселба во Бенфика, но бекот сакаше прво да седне на маса на клубот, па да донесе одлука.

По се изгледа тоа е направено и тоа се гледа по споделената информација на Тале на социјалните мрежи.

Крушевчанецот од 2020 година го носеше дресот на двократниот европски шампион, претходно беше дел од Металург, Рајн Некар Левен и Балинген.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни