Поврзете се со нас

Италија

„Црвено-црна“ еуфорија: Милан добил 200.000 барања за билети за мечот со Аталанта

Објавено

на

Милан е на добар пат да го врати Скудетото во своите витрини, но за да се случи тоа ќе мора да одработи, заврши уште две задачи до крајот од кои прва е битката со Аталанта.

Таа средба се игра во недела од 18 часот, а за истата владее вистинска фудалска треска и за тоа најдобро говори фактот дека Милан добил над 200.000 барања за билети за истиот. Ова е последен домашн меч на „росонерите“ во оваа кампања и сите нивни поддржувачи сакаат да им дадат максимална поддршка, ветер во грб за да на направат уште еден исчекор кон освојување на првата лигашка титула од натпреварувачката 2010/2011/

Секако клубот не може да им излезе во пресрет на сите тие барања и се очекува на „Сан Сиро“ да бидат присутни околу 75.000 гледачи.

„Црвено-црните“ се први на табелата со 80 поени и со четири бода во преостанатите две кола сигурно ја обезбедуваат титулата во Калото без разлика на резултатите на Интер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни