Поврзете се со нас

Македонија

Црногорски тренер ќе биде одговорен за голманите во Вардар

Објавено

на

Екипата на Вардар во наредната сезона ќе биде предводен од легендарниот Веселин Вујовиќ за кого ова ќе биде трет мандат на клупата на „црвено-црните“,

Секако популарниот Вујо ќе направати и даде се од себе за да Вардар биде успешен, па така освен што се формира состав по негов терк се носат и имиња кои можат да му помогнат во подоброто функционирање како стручен штаб.

Имено нов член на македонскиот шампион е Александар Рогановиќ кој ќе биде одговорен за работата со голманите во клубот. Рогановиќ е многу искусен тренер кој многу добро го познава Вујовиќ со оглед на тоа што во минатото соработуваа во неколку наврати.

Александар во моментов е ангажиран како тренер на голманите на кадетите на репрезентацијата на Црна Гора.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни