Поврзете се со нас

Свет

„Црно-белите“ немаа решение за него: Како Димитријевиќ го наполни кошот на Партизан (ВИДЕО)

Објавено

на

Ненад Димитријевиќ го одигра најдобриот меч во дресот на Уникс Казан и тоа во пресметката против Партизан за третото место на ВТБ Суперкупот.

Македонскиот репрезентативец „испука“ 30 поени и беше најзаслужен што рускиот тим славеше со 83-77. Во продолжение погледнете како изгледаше шоуто на Македонецот против „црно-белите“ од Белград, поени постигнати и под прекршок, влезови, тројки…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни