Поврзете се со нас

Свет

Циркус во Бразил: Соиграчите го влечеа повредениот играч на терен, противниците го изнесуваа надвор (ВИДЕО)

Објавено

на

Ботофаго го доби Флуминенсе со 4-2 во дерби средбата во Бразил, средба која ќе остане запаметена по циркусот кој се слушуваше во самата завршница.

Гостите кои во тие моменти водеа со 3-2 се обидуваа да добијат, украдат време, па така Хуго се реши повредениот Јарлен Фаустино Аугусто да го повлече и внесе на теренот.

Ова го забележаа домаќините кои реагираа преку голманот Фелипе Алвес кој го повлече, исфрли Јарлен надвор од теренот. На крајот еден од резервистите на Ботофаго одново го истурка младиот Јарлен на одбележаното поле за игра.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни