Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Циндриќ: Покажавме дека тимската игра добива големи натпревари

Објавено

на

Од Келн за „Дерби“,
Александар Табаковски

Лука Циндриќ повторно беше еден од најзаслужните за втората голема победа на Вардар во Келн, а по натпреварот кратко ги истакна причините за триумфот над ПСЖ и освојувањето на титулата.

– Покажавме карактер, покажавме дека на големите натпревари победува тимската игра, секоја чест на момците за она што го прикажаа на теренот. Одигравме одлична 5-1 одбрана, Штербик фати толку колку што требаше и мислам дека заслужено победивме, – кратко потенцираше Циндриќ кој беше херој на Вардар во полуфиналната пресметка со Барселона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни