Поврзете се со нас

АТП

Циципас јавно кокетираше со атрактивната австралиска глумица: Би било убаво да дојде тука (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AustralianOpen

Стефанос Циципас презентираше одлично ниво во денешното четвртфинале против Чехот Јири Лехечка и обезбеди место меѓу четирите најдобри на Аустралијан Опен, или поточно, си закажа полуфинална пресметка со Карен Хачанов.

Гркот има огромна поддршка во Мелбурн и самиот вели дека игра како да е на домашно тло, а доброто расположение по триумфот го натера да има и уникатна комуникација со Џим Куриер.

Во обидот да образложи зошто Австралија за него е посебна земја, Циципас на прво место ја стави и позната глумица, атрактивната Марго Роби.

Гркот обелодени дека убавата Австралијка е една од неговите омилени глумици, па откако беше запрашан од Куриер дали јавно ја поканува и кокетира со неа, Циципас даде позитивен одговор.

Видеото го сподели и официјалниот канал на Аустралијан Опен, па сега останува да видиме дали Марго ќе одговори позитивно на поканата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни