Поврзете се со нас

АТП

Циципас: Би му забранил на Надал да игра на Ролан Гарос (ФОТО)

Објавено

на

blank

Еден од најдобрите светски тенисери, Стефанос Циципас имаше отворена комуникација со своите фанови на социјалните мрежи, а при едно прашање имаше интересен одговор притоа споменувајќи го неговиот колега Рафаел Надал.

Од Гркот беше побарано да посочи една работа која засекогаш би ја забранил, а неговиот одговор беше Надал повеќе да не игра, учествува на Ролан Гарос.

Ова секако беше шега, но повеќе од јасно зошто Циципас даде ваков одговор, причината за тоа е доминацијата на Рафа во Париз каде има учинок од 100 победи и само 2 порази со 13 освоени грен слем титули.

Инаку бикот од Мајорка води во меѓусебните дуели со Стефанос со 6-1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни