Поврзете се со нас

Германија

Чурлинов ги воодушеви сите во Штутгарт со „скорпион“ магија во стилот на Ибра (Видео)

Објавено

на

Дарко Чурлинов како голем фудбалски талент веќе имаше и неколку повици за најсилната репрезентација на Македонија, а од неодамна е дел од германскиот великан Штутгарт кој го ангажираше во зимскиот преоден рок.

Талентираниот фудбалер веќе започна тренинзите со својот тим, а на денешниот стана вистински хит откако постигна фасцинантен скорпион-гол во стилот на легендарниот Златан Ибрахимовиќ.

Истиот беше споделен од официјалниот профил на клубот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни