Чудесен погодок од слободен удар: Ја стегна од својата половина и ја запечати победата (Видео)

sut

Низ изманативе години и низ историјата сме биле сведоци на чудесни голови од слободен удар, но имало и многу необични ситуации, а една таква сега ни доаѓа од Малезија.

Имено на дуелот од ФА Купот меѓу Паханг и Перак беше постигнат една страшен гол и тоа од преку 50 метри. Автор на истиот беше  Херолд Гулон кој во судиското продолжение се одлучи да бие од огромна далечина и на голема изненадуавње на сите на стадионот ја затресе мрежата на гостите за потврда на победата.

Facebook Коментари