Поврзете се со нас

Франција

Чуден избор на Бразилецот: Нејмар ја состави најдобрата единаесетка во историјата на ПСЖ, Буфон е на голот (ВИДЕО)

Објавено

на

Големата бразилска ѕвезда, Нејмар Жуниор доби задача да го состави најдобриот тим на Пари Сен Жермен на сите времиња, поточно да направи иделна единаесетка од легендите, асовите кои низ кариерата го носеле дресот на овој клуб и секако оставиле силен впечаток и трага во истиот.

Поводот за ова е 50. роденден на клубот од Париз, па затоа Нејмар имаше можност да состави посебна екипа.

Чуден беше изборот на напаѓачот, имаше звучни имиња, меѓутоа колку од нив оставиле печат во ПСЖ за да биде во топ изборот е знак прашалник. Најдобар пример за тоа е што го стави Џанлуиџи Буфон на голот иако тој мина само една година на „Паркот на Принцовите“ и одигра 25 мечеви.

Еве кој се влезе во екипата:

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни