Чориќ загуби во хрватското дерби, но со магичен потег го крена на нозе Ротердам (Видео)

coric

Борна Чориќ загуби со 2-1 во сетови од својот сонародник Марин Чилиќ во денешниот меч од осминафиналето на АТП турнирот во Ротердам, но ги освои аплаузите и овациите на навивачите со својот магичен потег и поен во петтиот гејм од вториот сет.

Facebook Коментари