Поврзете се со нас

Македонија

„Чкембари“ се откажаа од Еурофарм Пелистер: Вакви грешки не смеат да се повторат, оваа сезона е завршена за нас

Објавено

на

Екипата на Еурофарм Пелистер нема да ја има поддршката од навивачката група „Чкембари“ до крајот на оваа натпреварувачка сезона.

Ова е одлуката која ја донеле оние кои се најжестоки, најгласни на трибините, а истата доаѓа како одговор на соопштението на клубот кое го испрати по дербито со Вардар 1961 во Скопје. „Чкембарите“ не се задоволни од реакцијата на клубот и воедно порачаа дека вакви грешки во иднина не смеат да се повторат.

Пелистер: На некои луѓе не им е место на спортските терени; „Чкембари“: „Храбрите Комити“ се виновни за инцидентот

Ова е комплетното соопштение на навивачката група на Пелистер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни