Поврзете се со нас

Европски првенства

Читач од усни откри каква порака му испратил Рајс на „ќелавицата“ Калцона (Видео)

Објавено

на

Англија направи пресврт и успеа да се провлече во осминафиналето на Европското првенство, а набојот на емоции на крајот направи да видиме и мала мешаница на теренот.

Словаците не можеа да се помират со фактот што примија гол во претпоследната минута од продолжението, па покрај разочарувањето кај играчите, евидентна беше и нервозата кај селекторот Франческо Калцона.

Доскорешниот тренер на Наполи влезе во вербална конфронтација со Деклан Рајс и мораа да реагираат други играчи за да не дојде до физички контакт, а Англичаните открија и каква порака испратила ѕвездата на Арсенал.

Читачите од усни обелоденија дека Деклан употребил навистина навредливи зборови кон селекторот на Словаците, што дополнително укажува дека фаворитите наидоа на пеколно тежок предизвик во осминафиналето.

– Замолчи пи..о, замолчи ќелава пи..о!, – му порачал Рајс на Калцона.

Видеото погледнете го ТУКА

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни