Поврзете се со нас

Свет

Чикалеши распали од далечина, чешкиот голман не можеше да поверува каков гол прими (ВИДЕО)

Објавено

на

Пријателската средба меѓу Чешка и Албанија не донесе изненадување и домаќините славеа со 3-1 во завршниот нивен тест пред настапот на Европското првенство.

Меѓутоа дуелот во Прага освен од триумфот на Чесите беше одбележан од спектакуларниот погодок кој го даде албанскиот репрезентативец Сокол Чикалеши кој неочекувано распали од далечина од 42 минута, а неговиот удар беше максимално прецизен и заврши во мрежата на Вацлик кој остана шокиран поради погодокот што го прими.

Погледнете ја оваа мајсторија на Чикалеши.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни