Поврзете се со нас

Македонија

Четири прволигашки пресметки во осминафиналната рунда во Купот на Македонија

Објавено

на

Познати се паровите за осминафиналната рунда во Купот на Македонија, фаза во која се приклучува бранителот на трофејот Македонија Ѓорче Петров.

Ѓорчепетровци имаат гостински предизвик и ако сакаат да останат во игра за „хет-трик“ во ова натпреварување ќе мора да го совладаат Вардар. Денешната ждрепка ни даде уште три прволигашки пресметка, па така Шкендија ќе излезе на мегдан со Работнички, Воска има соочување со Струга Трим Љум, а пак Брера ќе го пречека Гостивар.

Мечевите се закажани за 25. октомври.

Осминафинални парови:

Вардар – Македонија Ѓ.П

Брегалница – Јанг Тим

Работнички – Шкендија

Силекс – Башкими

Пелистер – Тиквеш

Брера – Гостивар

Шкупи – Охрид

Воска – Струга

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни