Поврзете се со нас

Свет

Чешки клуб ќе му даде минутажа нa син на милионер кој никогаш не играл фудбал

Објавено

на

Чешките медиуми пласираа несекојдневна информација поврзана со клубот Усти над Лабем, кој е поранешен прволигаш, а сега се натпреварува во третата фудбалска лига на оваа земја.

Претседателот на овој клуб прифатил да регистрира 22-годишно момче, кое никогаш досега не играло фудбал и единственото искуство со фудбалот му е преку видео игрите.

Причината е фактот што Мартин Подхајски е син на чешки милионер, кој понудил да плати 500.000 круни за 10-минутен настап на својот син на официјален натпревар.

– Никогаш не играл фудбал, ми кажа дека играл само ФИФА видео игра.

– Од друга страна, не гледам дека некој друг би понудил 500.000 круни, па за таа сума би му дозволил секому да игра, – изјавил претседателот на клубот, Премисл Кубањ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни