Поврзете се со нас

Македонија

Червар за одлуката на Хорват: Навистина ме изненади, изгледа Металург…

Објавено

на

blank

Селекторот на хрватската ракометна репрезентација, Лино Червар е изненаден од трансферот на Златко Хорват во таборот на Металург.

Големо име „слета“ во Автокоманда: Металург го договори одличниот Хорват!

Хорват долги години го носеше дресот на ППД Загреб за да сега се одлучи да се пресели во Скопје и тоа во тимот кој Червар го водеше во периодот од 2009 до 2017 година.

-Искрено, многу ме изненади одлуката на Златко, очигледно во клубот влегол некој спонзор. Се „дограбиле“ до пари и доведуваат и други ракометари. Очигледно е дека Хорват оди во Металург поради богата понуда, не гледам друга причина да го напушти ППД Загреб, -заклучи Червар.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни