Червар претера на тајм-аут: „Црнците играат попаметно од вас“ (Видео)

cervar-ep

Хрватска го победи Катар на подготвителен натпревар во пресрет на Европското ракометно првенство, а домашниот селектор Лино Червар преку своите реакции навести дека е далеку од задоволен од своите играчи.

На еден од тајм-аутите, искусниот Червар дефинитивно ја надмина границата на пристојноста и со расистички речник ги мотивираше своите ракометари, потенцирајќи дека „црнците играат попаметно од нив“.

Facebook Коментари