Поврзете се со нас

Англија

Челси и Јунајтед останаа без муниција на „Стемфорд Бриџ“ (Видео)

Објавено

на

blank

Во дербито на колото во Премиер лигата, офанзивните фудбалери на Челси и Манчестер Јунајтед остана без муниција и не оставија пократки за огромни возбудувања на теренот, бидејќи пресметката на „Стемфорд Бриџ“ заврши со најнепопуларниот резултат.

Двата тима имаа свои шанси за да направат промена и да извршат голем притисок врз противникот, но кога се чинеше дека ќе има промена на резултатот, на висина на задачата беа Менди и Де Хеа кои се најзаслужни за тоа што не видовме гол во Лондон ова попладне.

Најзадоволен од оваа реми од 0:0 секако ќе биде Манчестер Сити кој ќе зголемува предноста на првенствената табела и сега има дури 12 бодови позитивна во однос на градскиот ривал Јунајтед, кој пак реално гледано, може да биде позадоволен од Челси во однос на нерешениот резултат.

Јунајтед ја одбрани позитивната од шест бода во однос на „лондонските сини“ и изби пред Лестер кој денеска загуби од Арсенал, додека Челси не успеа да отиде на четвртото место по поразот на Вест Хем.

Во продолжение од денот, треба да се одигра натпреварот меѓу Шефилд Јунајтед и Ливерпул, дуел на кој треба да видиме дали „црвените“ ќе се приближат до четвртото место.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни