Поврзете се со нас

Англија

Челси го претстави новиот дрес за следната сезона, навивачите воодушевени (Фото)

Објавено

на

blank

Од таборот на Челси утрово го претставија новиот дрес со кој играчите ќе играат на домашните натпревари од следната сезона.

Дресот е целосно син со потемни делови на ракавите и околу вратот, а новост од следната година ќе биде и новиот спонзор на предната страна.

Телекомуникациската компанија „3“ ќе биде спонзор на Челси, па се чини дека и нивното лого перфектно се вклопи во новиот дизајн на дресот.

Првичните коментари на социјалните мрежи се крајно позитивни, а се очекува Челси дресот да го носи и оваа сезона, на некој од последните домашни натпревари.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни