Поврзете се со нас

Свет

Чекај, ти нели си наш играч? Реакцијата на Мане при поздравот со близнакот кој игра за противничката екипа (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Садио Мане и Кристијано Роналдо одиграа клучна улога при првата победа на Ал Наср во новата сезона во Саудиска Арабија.

Хет-трик и магична асистенција на Роналдо во „петардата“ на Ал Наср (ВИДЕО)

Нивниот тим славеше со 5-0 над Ал Фатех, а сите пет гола беа нивно дело што е најава за уште подобра соработка, партии во иднина.

Освен по изданието на Сенегалецот и Португалецот овој меч ќе биде запаметен по реакцијата на Мане кој остана без зборови, беше зачуден кога се поздравуваше со противничките играчи.

Мане е нов член на Ал Наср, ама ги познава колегига, па се шокираше кога во противничли дрес го виде Али Лаџами.

Меѓутоа тоа не беше Али туку неговиот брат близнак Касем кој ги одигра сите 90 минути за домаќините.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни