Поврзете се со нас

Шпанија

Чави за ѕвездата на Атлетико: Копиле…(ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBarcelona_cat

Барселона и покрај отсуствата на многу играчи успеа да издвојува убедлива победа во соочувањето со Атлетико Мадрид и тоа на еден од најтешките терени во Шпанија на „Ванда Метрополитано“.

Каталонците славеа со 3-0 во домот на Атлетико што е навистина импресивен резултат затоа што „душекџиите“ се познати како домашен тим и најдобар доказ за тоа е што ова им беше прв негативен резултат на ова место во Примера.

Тренерот на гостите, Чави Ернандес беше среќен и задоволен од прикажаното на неговите момци, а своето добро расположение го покажа и во краткиот разговор што го имаше со капитенот на Атлетик, Коке со кого се пошегува.

-Копиле, ти не престануваш да трчаш, -истакна Чави во краткиот разговор што го имаше со големиот борец.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни