Поврзете се со нас

Шпанија

Чави со коментар за иднината на Кеси кој се поврзува со заминување од Барселона: Тој може…

Објавено

на

Стратегот на Барселона, Чави Ернандез излезе со јасен став во јавноста по информациите кои излегоа во врска со фудбалерот на „каталонците“, Франк Кеси.

Чави со својот коментар практично ги негираше шпекулациите дека Кеси по само шест месеци поминати на „Камп Ноу“ ќе ја промени средината и ќе заигра во нов клуб.

– Никогаш не сум размислувал за заминување на Кеси, тој е играч кој го сакам и ми дава многу опции во играта. Том може да биде многу важен за нас, -изјави Чави Ернандез.

Франк Кеси не почна баш најдобро во Барселона и се уште се мачи за да избори стандардно место во почетниот состав, па јасно беше дека во јавноста ќе прострујат и информации за негово евентуално заминување од „Камп Ноу“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни