Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Чалханоглу: Овој меч ја враќа мотивацијата кај нас, се може да се случи во ЛШ

Објавено

на

foto: https://twitter.com/Inter

Интер остана непоразен на гостувањето кај Порто (0-0) и со вкупно 1-0 се пласираше меѓу осумте најдобри во Лигата на шампионите.

Калчолигашот не блескаше на вечерашниот меч, но успеа да дојде до посакуваната цел и по повеќе од една деценија (од 2011 година) ќе игра во четвртфиналето на елитното натпреварување.

-Има толку многу емоции во моментов, после толку години се гордееме со ова достигнување. Направивме некои грешки, но направивме одлична работа, беше многу тешко, но му честитам на тимот за одличната работа.

-Сè што може да се случи во Лигата на шампионите, овој натпревар ја враќа мотивацијата за нас. Завршивме одлична работа, не постигнавме гол, но работевме напорно до последниот свиреж и се квалификувавме, -истакна Хакан Чалханоглу кој беше прогласен за играч на натпреварот на „Драгао“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни