Поврзете се со нас

Македонија

Центарот Тодоровски ќе го чува кошот на Работнички

Објавено

на

Македонскиот кошаркарски прволигаш Работнички ги засили своите редови со 23-годишниот центар Леонид Тодоровски.

Тодоровски е поранешен играч на МЗТ Скопје, МЗТ Скопје 2 и Куманово, а во „Градски Парк“ доаѓа од редовите на Академија ФМП.

Минатата сезона одигра 32 натпревари во Првата лига со просек од 11 поени и 4,9 скока, додека на седум натпревари во БИБЛ лигата имаше учинок од 9 поени и 5,4 скока.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни