Дејвис куп

Дејвис куп

del-po
Дејвис куп

Хуан Мартин Дел Потро и компанија ја победија Хрватска на нејзин терен и за прв пат во историјата ја освоија титулата во Дејвис Купот. „Гаучосите“ го забележаа овој историски резултат со пресврт во последниот ден во кој сингл ...
argentina
Дејвис куп

Репрезентацијата на Аргентина за прв пат во својата историја триумфираше во Дејвис купот со тоа што овој успех е уште позначаен ако се земе фактот што е остварен на гостински терен во Хрватска. Домаќините водеа со 2-1 по ...
del-po
Дејвис куп

Репрезентацијата на Аргентина успеа конечно да дојде во првата Дејвис куп титула и тоа со фантастичен пресврт на гостински терен против Хрватска. „Гаучосите“ губеа со 2-1 по првите два дена, имаа негатива од 2-0 во сетови во првиот ...
argentina-salatara
Дејвис куп

Федерико Делбонис го доби епитетот херој на Аргентина со оглед на тоа што го направи клучниот чекор кон освојување на титулата во Дејвис купот, но набрзо откако успеа да го совлада Иво Карловиќ и да се радува на ...
delpo-slavi
Дејвис куп

Хуан Мартин Дел Потро со големи емоции и солзи во очите ја прослави освоената титула во Дејвис купот за која имаше голема заслуга, но за каков херој станува збор најдобар доказ е изјавата која ја даде по крајот ...
argentina-dc
Дејвис куп

Федерико Делбонис во три сета го совлада Иво Карловиќ и го означи почетокот на големото славје на аргентинската Дејвис куп репрезентација која ја освои првата титула во својата историја, триумфирајќи во големото финале против Хрватска со 3:2. Поголема ...
del-potro
Дејвис куп

Хуан Мартин Дел Потро денеска води жестока битка со Марин Чилиќ во финалето на Дејвис купот, но и покрај големата битка на теренот против домашниот миленик, успеа да изнуди овации од публиката во Загреб. Аргентинецот за кратко го ...
cilic-i-dodig
Дејвис куп

Репрезентацијата на Хрватска е на чекор од освојување од титулава во Дејвис Купот, откако вториот поен за нив во големото финале го донесоа Марин Чилиќ и Иван Додиг. Тие во преполната арена во Загреб со 3-0 во сетови ...
del-potro
Дејвис куп

Репрезентацијата на Аргентина израмни на 1-1 против Хрватска во финалето на тенискиот Дејвис куп кој се одржува во Хрватска. Првиот поен за „гаучосите“ го донесе нивниот најдобар тенисер Хуан Мартин Дел Потро кој по повеќе од три часа ...
maradona-zagreb
Дејвис куп

Финалето на тенискиот Дејвис куп започна денеска во Загреб, а Хрватска веќе води против Аргентина со 1:0. Првата победа на домаќините им ја донесе Марин Чилиќ кој во пет сета го победи Федерико Делбонис, а гостинските фанови барем ...