Велосипедизам

Велосипедизам

tomas-12
Велосипедизам

Денеска, по трет пат оваа седмица, учесниците на велосипедската турнеја околу Франција имаа можност да возат на Алпите. На дванаесеттата етапа на Тур де Франс победа издвои водечкиот во генералниот пласман, Герајнт Томас, кој за 5 часа, 18 ...
thomas
Велосипедизам

Единаесеттата етапа од најпрестижното велосипедско натпреварување, Тур де Франс, ни донесе големи промени во генералниот пласман. До целта на 108,5 километри долгата патека прв пристигна британскиот велосипедист Герајнт Томас, кому му беа потребни 3 часа, 29 минути и ...
alafilip
Велосипедизам

По вчерашната пауза на велосипедската турнеја околу Франција, денеска на програмата ја имавме десеттата трка од ова натпреварување. На планинската етапа од Анси до Ле-Гран-Борнан прв до целта пристигна домашниот велосипедист Жулиан Алафилип, кој до целната линија пристигна ...
degenkolb-tdf
Велосипедизам

На најдоброто велосипедско натпреварување на светот, Тур де Франс, со денешната деветта етапа од Арас до Рубе беше завршен првиот дел од турнејата. Како најдобар денеска се истакна германскиот велосипедист во дресот на Трек-Сегафредо, Џон Дегенколб, кому му ...
fotofinish-tdf
Велосипедизам

Денеска на најпознатото велосипедско натпреварување на планетата, Тур де Франс, учесниците ја минаа осмата етапа од Дре до Амјен. На 181 километри долгата стаза, како најдобар се истакна претставникот на Холандија, Дилан Гроневеген, кој за 4 часа, 23 ...
dilan-gronevegen
Велосипедизам

На најпознатиот велосипедски настан во светот, Тур де Франс, денеска беше одржана седмата етапа, а учесниците ја минаа 231 километар долгата патека од Фужер до Шартр. Најдобар на денешната етапа со завршен спринт беше холандскиот претставник Дилан Гроневеген, ...
dan-martin
Велосипедизам

Денеска на програмата на напрестижното велосипедско натпреварување „Тур де Франс“ беше ридската етапа од Брест до Мур де Бретањ. На 181 километри долгата етапа, прв до целта пристигна ирскиот велосипедист Ден Мартин, кому му беа потребни 4 часа ...
sagan-staza-5
Велосипедизам

Денеска на програмата на најпрестижното велосипедско натпреварување „Тур де Франс“ беше петтата етапа, каде учесниците ја минаа 203 километри долгата ридска патека од Лориент до Кемпер. Најдобар на денешната трка беше словачкиот велосипедист Петар Саган, кој патеката ја ...
gavirija-tur
Велосипедизам

Четвртата етапа на Тур де Франс повторно беше потцртана како делница на која до израз ќе дојдат најдобрите спринтери во светот, а вторпат од почетокот на годинешното издание на најпрестижната трка, младиот Гавирија ни докажува дека станува збор ...
bmc-tur
Велосипедизам

По двете почетни етапи, денеска на програмата на Тур де Франс беше тимскиот хронометар во должина од 35 километри кој се возеше во Шоле, делница која на крајот најбрзо ја минаа на членовите на „БМЦ“ кои покажаа најдобра ...