Ватерполо

Ватерполо

hulgani
Ватерполо

Дваесетина маскирани лица нападнале членови на кадетскиот ватерполо тим на Партизан среде Загреб, јавија денеска српските медиуми. Хулиганскиот напад се случил откако момчињата го напуштиле ресторанот каде вечерале, при што биле нападнати од голема група која користела и ...
vaterpolo tepacka
Ватерполо

На спортските арени често знаат да се случат и навистина необични моменти, а еден таков ни доаѓа од меѓународниот турнир во Белград од финалето на ватерполо надежите меѓу Хрватска и Грција. Имено на овој завршен меч во последната ...
srbija-vaterpolo
Ватерполо

Србија ја победи ватерполо репрезентацијата на САД и ја одбрани титулата во Светската лига, а покрај честитките од сите страни, стигна и таа од српскиот претседател, Томислав Николиќ. И тоа немаше да биде големо изненадување или интересна вест, ...
vaterpolo-srbija
Ватерполо

Ватерполо репрезентацијата на Србија ја одбрани европската титула на домашен терен, победувајќи вечерва во соседското дерби против Црна Гора со 10:8. Финалето на Европското првенство се играше пред најмалку 15.000 гледачи во белгадска Арена, а иако Црногорците водеа ...
Tijana
Ватерполо

Европското првенство во ватерполо полека влегува во најинтересната фаза, а натпреварите на машкиот и женскиот турнир се играат во српската престолнина Белград. Денешниот натпреварувачки ден на женското ЕП беше одбележан со неверојатниот гол на Тијана Јаковлевиќ, репрезентативката на ...
serbia-croatia-waterpolo-world-championship-final
Ватерполо

Србија ја совлада Хрватска со 11:4 во финалето на Светското првенство во Казан и ги обедини сите шампионски титули во ватерполо, со исклучок на олимписката, која се уште е во сопственост на Хрватите. Популарните „делфини“ сега се актуелни ...
waterpolo_croatia_grcija_polufinale2015
Ватерполо

На Светското првенство во водени спортови кое се оддржува во Казан се одиграа полуфиналните дуели во ватерполо, по кои репрезентациите на Србија и Хрватска обезбедија пласман во финалето. Хрватската репрезентација во натпреварот против Грција во речиси целиот натпревар ...
Paulo-Obradovic
Ватерполо

Хрватскиот ватерполо шампион Југ игра одлично во Лигата на шампионите, а на последниот натпревар на домашен терен го совлада и тимот на Шолноки од Унгарија. Најубавиот момент на средбата беше голот со шрауба на Пауло Обрадовиќ кој ја ...
srbija-vaterpolo
Ватерполо

Ватерполо репрезентација на Србија ја одбрани европската титула освоена пред две години во Холандија, откако вечерва во финалето на Европското првенство го совлада домаќинот Унгарија со 12:7. Србите доминираа во текот на целиот натпревар и по почетната предност, ...
Arena-Belgrad
Ватерполо

Српската ватерполо федерација најави дека Европското првенство во 2016 година ќе се одржи во најголемата белградска сала „Комбанк Арена“. Идејата е на Европската ватерполо федерација чии челници денеска ја презентирале пред претставници на српската Влада и организаторите. Извршниот ...