Снукер

Снукер

pehar snooker skopje open 2017
Снукер

Иако може да се рече дека и пред натпреварувањето се знаеше дека квалитетот ќе биде на страна на гостите од Бугарија, снукер турнирот „Скопје Опен 2017“ донесе неколку позитивни изненадувања. Како најголемо изненадување секако мора да се земе ...
Ronnie-UK
Снукер

Иако се очекуваше понеизвесен дуел во финалето на Британскиот шампионат меѓу Рони О’Саливен и Шон Марфи, првиот успеа да триумфира со убедливи 10:5 и да дојде до шестата титула на овој престижен турнир во „Барбикан“ арената во Јорк. ...
snuker 1
Снукер

Викендов, во Скопје ќе се одржи најсилниот меѓународен снукер турнир во Македонија, а организаторите од „Гран Клуб“ најавија дека ќе бидат запазени светските стандарди за еден настан од ваков вид. Петочната ждрепка е најдобра најава за натпреварите кои ...
Roni-OSaliven1
Снукер

Рони О’Саливен и Стивен Мегваер го сочинуваат првиот полуфинален пар на Британското снукер првенство кое викендов ќе финишира во арената „Барбикан“ во Јорк. Мегваер за ривал во четвртфиналето го имаше Џо Пери и успеа да го совлада со ...
OSaliven-Akani
Снукер

Рони О’Саливен избори пласман во четвртфиналето на Британскиот снукер шампионат, но се движеше на работ на елиминација откако противникот Сани Акани играше фантастично и пропушти неколку шанси да ја оствари најголемата победа во кариерата. Тајландскиот снукер мајстор водеше ...
Higins-King
Снукер

Марк Кинг го издржа притисокот и ги освои двата последни фрејма во дуелот со Џон Хигинс за пласман во четвртфиналето на Британското снукер првенство во Јорк. Хигинс водеше со 5:4, но на крајот Кинг стигна до победата со ...
snuker 1
Снукер

Брзорастечката снукер заедница во Македонија претстојниов викенд ќе има можност да се насладува со убедливо најинтересниот турнир досега игран во Македонија, насловен како „Скопје Опен 2017“, кој ќе се игра според сите светски стандарди за овој вид натпреварувања. ...
Roni-OSaliven
Снукер

Британскиот снукер шампионат донесе нови изненадувања и лесен пробив во следната рунда на Рони О’Саливен кој останува меѓу главните фаворити за освојување на турнирот во Јорк. По елиминацијата на водечкиот на светскиот ранкинг, Марк Селби уште во второто ...
Mark-Selby
Снукер

Марк Селби нема да може да ја одбрани титулата на Британскиот снукер шампионат, а главен виновник за тоа е Скот Доналдсон кој стигна до голема победа против фаворитот. Доналдсон го совлада Селби со 6:3 на турнирот во Јорк ...
snooker masa gran club 2017
Снукер

Во моментов во Македонија има тројца тренери по снукер кои се во фаза на лиценцирање: Лазар Лазаревски, Павле Данилов и Петар Колоски. Единствениот тренер од Источна Европа, којшто има лиценца за да обучува снукер тренери и играчи, Братислав ...