Снукер

Снукер

snooker masa gran club 2017
Снукер

Во моментов во Македонија има тројца тренери по снукер кои се во фаза на лиценцирање: Лазар Лазаревски, Павле Данилов и Петар Колоски. Единствениот тренер од Источна Европа, којшто има лиценца за да обучува снукер тренери и играчи, Братислав ...
snuker 1
Снукер

Во билијард и снукер средиштето „Гран Клуб“ во Скопје во периодот од 09 до 10 декември ќе се одржи меѓународниот снукер турнир насловен “Скопје опен 2017”. Истиот ќе се игра по сите стандарди на светската снукер федерација. Ограничен ...
snooker masa opshto
Снукер

Во билијард и снукер клубот „Гран Клуб“ од Скопје во периодот од 09 до 10 Декември ќе се одржи меѓународен снукер турнир насловен “Скопје опен 2017”. Истиот ќе се игра по сите стандарди на светската снукер федерација. Ограничен ...
snuker priracnik gran klub 2017
Снукер

Македонската снукер заедница забрзано се шири, а последен чекор во низата промотивни зафати е издавањето на првиот и единствен „Прирачник по снукер“ на македонски јазик креиран од Лазар Лазаревски, Павле Данилов и Петар Колоски. Создавањето на ова мало, ...
snuker turnir juli 2017
Снукер

Минатиот викенд во „Гранклуб“ се одржа снукер турнир, на кој што покрај играчи од Македонија, учествуваа и дел од најдобрите играчи од соседна Бугарија. Победник, односно Шампион на овој турнир е Братислав Крстев, повеќекратен снукер шампион на Бугарија, ...
nigel bond skopje 2017
Снукер

Посетата на Македонија од врвниот снукер играч и инструктор, Најџел Бонд, денеска се приведува кон крај со егзибицискиот меч против победникот на домашниот турнир „Gran Јack 2017“ кој ќе се одигра во Скопје со почеток во 18.30 часот. ...
najdzel bond faca
Снукер

Реномираниот, светски познат снукер професионалец, Најџел Бонд, оваа седмица ќе гостува во Скопје со богата агенда која содржи егзибициони натпревари, индивидуални тренинзи и официјален натпревар со победникот на домашниот снукер турнир „Grand Jack 2017“. Бонд ќе биде гостин ...
Mark-Selbi1
Снукер

Марк Селби беше убедлив во четвртфиналниот дуел на Светското првенство во снукер против Марко Фу, победувајќи со 13:3, а ваквиот триумф кој го истакна како прв фаворит за титулата беше зачинет со фантастичната завршница на фрејмот во кој ...
Shon-Marfi
Снукер

Шон Марфи има негатива по првата сесија од дуелот со Рони О’Саливен на Светското првенство во снукер кое се одржува во „Крусибл“ арената, но дефинитивно е сопственик на потегот на денот, но и на досегашниот тек на турнирот ...
Liang-Wenbo
Снукер

Ако главната вест од Светскиот гран-при снукер турнир денеска е елиминацијата на Рони О’Саливен уште во второто коло, тогаш најневообичаениот потег е дело на Лианг Венбо. На дуелот со Џо Пери, Кинезот со тотално неконвенционален удар се извлекуваше ...