Снукер

Снукер

snooker masa opshto
Снукер

Македонската билијард и снукер федерација најави одржување на собрание, на кое ќе можат да учествуваат клубовите кои претходно ќе имаат валидна регистрација како здружение на граѓани, по што ќе можат да станат членови и учесници на собранието на ...
bestofeast
Снукер

Десет македонски натпреварувачи, во најголем дел организирани преку „Гран клуб“ од Скопје, учествуваа на „9-ball“ билијард турнирот од серијата „Најдоброто од Истокот“ кој се одржа во Петрич, Бугарија. Дарко Ацески и Дритар Бајрами се најдоа на делба на ...
snuker-guzva
Снукер

Снукер мечевите на врвните ранкинг турнири знаат да приредат возбудливи фрејмови и неизвесни пресметки за пласман во следната рунда, а од актуелниот „Велш Опен“ вреди да се издвои една ситуација во која вчера беа инволвирани Марк Вилијамс и ...
roni-preston
Снукер

Рони О’Саливен не настапи на неколку турнири по триумфот на Мастерсот, но успеа без поголеми проблеми да триумфира на Светскиот гран-при турнир во Престон. Вечерва, англискиот снукер мајстор го совлада Динг Џунхуи со убедливи 10:3 и на тој ...
mark-alen
Снукер

Марк Ален го победи Кајрин Вилсон во финалето на снукер Мастерсот во Лондон (10:7) и стана првиот снукер играч од Северна Ирска по 1987 година, кој успеал да стигне до триумф на овој престижен турнир. Во „Александра Палас“ ...
Roni1
Снукер

Рони О’Саливен нема да може да ја одбрани титулата на снукер Мастерсот во Лондон, по денешниот пораз од Марк Ален со убедливи 6:1. Големата ѕвезда на снукер спортот налета на расположениот Ален кој триумфираше со убедлив резултат, а ...
Roni-OSaliven1
Снукер

Рони О’Саливен ја имаше фаворитската улога во дуелот со Марко Фу, но никој не можеше да очекува дека снукер ѕвездата ќе се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Лондон за само 82 минути. 😳 pic.twitter.com/kSzeBrFB5f — Matt (@ProSnookerBlog) ...
selbi-vilijams
Снукер

Најдобро рангираниот светски снукер играч во моментов, Марк Селби, доживеа непријатен пораз уште во првото коло на Мастерсот кој денеска започна во Лондон и на кој учествуваат само членовите на елитното Топ 16 друштво на светската ранг листа. ...
Nil-Robertson
Снукер

Нил Робертсон е победник на снукер шампионатот на Шкотска откако во неверојатното финале тој успеа да го победи Јупенг Цао со 9:8. Австралиецот по подолго време освои ранкинг турнир, но она што ќе биде запаметено од дуелот во ...
John-Higgins
Снукер

Џон Хигинс никогаш полесно и за пократко време не успеал да го победи големиот ривал Рони О’Саливен, а тоа се случи вечерва во Глазгов на меч кој заврши со убедливи 5:0. Во четвртфиналето на снукер првенството на Шкотска ...