Снукер

Снукер

snuker 1
Снукер

Брзорастечката снукер заедница во Македонија претстојниов викенд ќе има можност да се насладува со убедливо најинтересниот турнир досега игран во Македонија, насловен како „Скопје Опен 2017“, кој ќе се игра според сите светски стандарди за овој вид натпреварувања. ...
Roni-OSaliven
Снукер

Британскиот снукер шампионат донесе нови изненадувања и лесен пробив во следната рунда на Рони О’Саливен кој останува меѓу главните фаворити за освојување на турнирот во Јорк. По елиминацијата на водечкиот на светскиот ранкинг, Марк Селби уште во второто ...
Mark-Selby
Снукер

Марк Селби нема да може да ја одбрани титулата на Британскиот снукер шампионат, а главен виновник за тоа е Скот Доналдсон кој стигна до голема победа против фаворитот. Доналдсон го совлада Селби со 6:3 на турнирот во Јорк ...
snooker masa gran club 2017
Снукер

Во моментов во Македонија има тројца тренери по снукер кои се во фаза на лиценцирање: Лазар Лазаревски, Павле Данилов и Петар Колоски. Единствениот тренер од Источна Европа, којшто има лиценца за да обучува снукер тренери и играчи, Братислав ...
snuker 1
Снукер

Во билијард и снукер средиштето „Гран Клуб“ во Скопје во периодот од 09 до 10 декември ќе се одржи меѓународниот снукер турнир насловен “Скопје опен 2017”. Истиот ќе се игра по сите стандарди на светската снукер федерација. Ограничен ...
snooker masa opshto
Снукер

Во билијард и снукер клубот „Гран Клуб“ од Скопје во периодот од 09 до 10 Декември ќе се одржи меѓународен снукер турнир насловен “Скопје опен 2017”. Истиот ќе се игра по сите стандарди на светската снукер федерација. Ограничен ...
snuker priracnik gran klub 2017
Снукер

Македонската снукер заедница забрзано се шири, а последен чекор во низата промотивни зафати е издавањето на првиот и единствен „Прирачник по снукер“ на македонски јазик креиран од Лазар Лазаревски, Павле Данилов и Петар Колоски. Создавањето на ова мало, ...
snuker turnir juli 2017
Снукер

Минатиот викенд во „Гранклуб“ се одржа снукер турнир, на кој што покрај играчи од Македонија, учествуваа и дел од најдобрите играчи од соседна Бугарија. Победник, односно Шампион на овој турнир е Братислав Крстев, повеќекратен снукер шампион на Бугарија, ...
nigel bond skopje 2017
Снукер

Посетата на Македонија од врвниот снукер играч и инструктор, Најџел Бонд, денеска се приведува кон крај со егзибицискиот меч против победникот на домашниот турнир „Gran Јack 2017“ кој ќе се одигра во Скопје со почеток во 18.30 часот. ...
najdzel bond faca
Снукер

Реномираниот, светски познат снукер професионалец, Најџел Бонд, оваа седмица ќе гостува во Скопје со богата агенда која содржи егзибициони натпревари, индивидуални тренинзи и официјален натпревар со победникот на домашниот снукер турнир „Grand Jack 2017“. Бонд ќе биде гостин ...