Шах

Шах

Alkaloid-Antalija2
Шах

Ексклузивно за „Дерби“ од Анталија, Александар Табаковски Шахистите на Алкалоид имаат уште еден импресивен настап на Европскиот клупски куп, а по освоената титула минатата година во Нови Сад, денеска во Анталија ќе се бори за уште еден медал ...
Ljubisa-Andonovsk
Шах

Ексклузивно за „Дерби“ од Анталија, Александар Табаковски Гамбит Асеко одигра со нерешени 3:3 во дуелот со словачкиот тим Дунајска Стреда во шестото коло на Европскиот клупски куп, со што стигна и до седмиот поен на Европскиот клупски куп ...
alkaloid-padova
Шах

Ексклузивно за „Дерби“ од Анталија, Александар Табаковски Актуелниот европски шампион Алкалоид ремизираше со руската екипа Глобус во претпоследното коло на Европскиот клупски куп во Анталија и со овој резултат ја задржа третата позиција, по што утре ќе се ...
alkaloid-antalija3
Шах

Шаховскиот клуб Алкалоид оствари уште една убедлива победа на Европскиот клупски куп во Анталија и се најде во Топ 3 друштвото, уште еднаш потврдувајќи дека останува во битката за медал на овој престижен турнир. Актуелниот македонски и европски ...
Dmitri-Andrejkin
Шах

Актуелниот македонски и европски шаховски шампион, ШК Алкалоид, полека, но сигурно се искачи на високото четврто место на Европскиот клупски куп и тоа откако ја обезбеди третата победа, триумфирајќи убедливо против Ница со 5-1. Во рамките на четвртото ...
Pavel-Eljanov
Шах

Европскиот шаховски шампион Алкалоид не дозволи изненадување во дуелот со Валеренга во рамките на третото коло на Европскиот клупски куп во Анталија и ја запечати победата со шест освоени поени. Истовремено, нашиот втор претставник Гамбит Асеко ја продолжи ...
Alkaloid-Antalija2
Шах

Незгодниот руски тим Легаси Сквер Капитал составен од шест руски велемајстори со висок рејтинг над 2600 поени, но не толку прославени како оние што играат за Глобус или Медни Всадник, денеска извојува тесна победа над македонскиот и европскиот ...
Alkaloid-Antalija1
Шах

Македонските клубови Алкалоид и Гамбит Асеко остварија убедливи победи во првото коло на шаховскиот турнир на европските клубски шампиони, познат како Европски клубски куп кој од денеска се одржува во Анталија, Турција. ШК Алкалоид ја брани европската титула освоена ...
alkaloid-1-kolo
Шах

Шаховскиот клуб Алкалоид ја стартува одбраната на европскиот трон со меч против италијанскиот претставник Аугуста Перусија, за кој во првото коло играат двајца интернационални мајстори, тројца фиде мајстори, како и еден играч без титула. Македонскиот шампион на Европскиот ...
proslava-5
Шах

Шаховскиот клуб „Алкалоид“ е актуелен европски клупски шампион и најуспешен клуб во шаховската историја на Македонија, а оваа година повторно ќе настапи на најсилното клупско шаховско натпреварување со амбиции за висок пласман. Турнирот ќе се одржи од 8 ...