Олимписки игри

Олимписки игри

elizabet-svini
Олимписки игри

Елизабет Свејни стана вистинска „ѕвезда“ на зимската олимпијада во Пјонгчанг, но не поради својот импресивен настап и висок пласман, туку поради фактот што ги изненади фановите на слободното скијање и медиумите со настапот во дисциплината халф-пајп. Американката настапува ...
Lagnton Najzgoden
Олимписки игри

Американците го имаат најзгодниот спортист на Зимските Олимписки Игри во ПјонгЧАнг. Неофицијално, тоа е Стивен Лангтон, натпреварувачот во боб санкање. Тој со објавените фотографии на социјалните мрежи, на кој плени со својот изглед, ги загреа женските срца. Лангтон ...
Jeglic
Олимписки игри

Словенскиот хокејар Жига Јеглич се покажа како позитивен на допинг контролата во текот на натпреварите на Зимските Олимписки Игри кои се одржуваат во ПјонЧганг. Поради тоа доби забрана да настапува на натпреварите во вториот круг, на кој играат ...
Melo Lai
Олимписки игри

Поранешна олимписка учесничка во сноуброд од Јапонија, Мело Лаи која беше една од најголемите сноуборд надежи на Јапонија и која учествуваше со 18 години на Олимписките игри во Торино 2006 година, но, неславно заврши со повреда, денес, по ...
krushelnicki
Олимписки игри

Рускиот олимпиец Александер Крушелницки бил позитивен на допинг тест направен по негов настап на Зимската олимпијада во Пјонгчанг. Оваа вест можеби и не би толку невообичаена, ако не се знае фактот дека Крушелницки настапува во карлинг, односно спортот ...
faivre
Олимписки игри

Метје Февр нема да ги памети олимписките игри во Пјонгчанг по добро, откако денеска е исфрлен од својата француска репрезентација поради своето однесување. Февр, кој инаку и е партнер на Микаела Шифрин, изјавил дека не го интересираат резултатите ...
antonio-ristevski1
Олимписки игри

Марсел Хиршер ја потврди доминацијата и успеа да победи и на велесаломската трка во Пјонгчанг, за која вреди да се напомене дека дел од истата беше и нашиот Антонио Ристевски кој за жал не успеа да ја заврши ...
Marcel-Hircher2
Олимписки игри

Марсел Хиршер победи на олимпискиот велеслалом во Пјонгчанг и со тоа стигна до вториот златен медал на оваа зимска олимпијада. Фантастичниот Австриец повторно се погрижи да го совлада најголемиот ривал Хенрик Кристоферсен од Норвешка (со предност од 1,27 ...
kamil-stoh
Олимписки игри

Камил Стох на перфектен начин стигна до победа на новогодишната турнеја „Четири скокалници“, а дека во овој момент е ендоставно неприкосновен и најдобар ски-скокач во светот ни потврди и денеска на големата скокалница во Пјонгчанг. Полјакот на убедлив ...
ledecka
Олимписки игри

Чешката скијачка Естер Ледецка го направи најголемото изненадување во досегашниот тек на Олимпијадта во Пјонгченг, освојувајќи го златниот медал во дисциплината супер велеслалом. Првата фаворитка Линдзи Вон направи грешка поради која мораше да се задоволи со шестото место, ...