Екстремни спортови

Екстремни спортови

rbar najava hungary 2017
Екстремни спортови

Стартот на единаесеттата сезона по традиција ќе биде во Абу Даби, а викендот на 2 и 3 февруари е определен за старт на сезоната. Вкупно ќе има осум трки, при што новитет е вклучувањето на францускиот Кан, градот ...
ben marfi pilot
Екстремни спортови

Иако пред еден месец заврши сезоната за 2017 година, подготовките за новата веќе се во полн ек. Најпрва беше лансирана веста за вклучувањето на британскиот пилот Бен Марфи во ростерот составен од 14 пилоти кои се натпреваруваат за ...
Photographer Credit:
Romina Amato/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Во еден малку веројатен ден на драма, на финалето од светската серија за 2017 година во Лаго Ранко, Чиле, Мексиканецот Џонатан Паредес го изведен најдобриот скок на денот и воедно во својата кариера, со што го совлада шесткратниот ...
Yoshihide Muroya of Japan (C) celebrates with Martin Sonka of the Czech Republic (L) and Pete McLeod of Canada (R) during the World Championship Award Ceremony at the eighth round of the Red Bull Air Race World Championship at Indianapolis Motor Speedway, United States on October 15, 2017.
Екстремни спортови

Јошихиде Муроја мина низ сите фази, од разочарување до делириум на последната трка од светското првенство Red Bull Air Race, откако најпрвин се соочуваше со елиминација во првата рунда кога сите 14 пилоти од Мастер класата возеа дуели ...
Photographer Credit:
Samo Vidic/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Светското првенство Red Bull Air Race дојде до својата последна станица, но на само една трка до крајот има четири пилоти кои се во конкуренција за насловот светски првак. Кој од нив ќе триумфира на патеката која е дом на светскиот ...
P-20170916-01272_news
Екстремни спортови

Британецот го надмина баксузот со мостовите, додека Американката Карлтон заврши со непостојаната форма со победа на претпоследната станица од скоковите од карпи на Red Bull во Босна и Херцеговина. Англичанецот Гери Хант се врати во владејачката форма и ...
Red Bull Air Race_Joerg Mitter Red Bull Content Pool (2)
Екстремни спортови

На само една трка пред крунисувањето на шампионот во светското првенство Red Bull Air Race, Јапонецот Јошихиде Муроја направи пресврт и се вивна до второто место во генералниот пласман со брилијантна победа на автодромот Лаузицринг, сместен меѓу Берлин ...
Red Bull Air Race_Andreas Schaad Red Bull Content Pool (2)
Екстремни спортови

На само две трки до крајот на сезоната од Светското првенство Red Bull Air Race, време е за менување на патеката. Две недели по неверојатните 850 илјади гледачи на улиците на Порто, Португалија, најдобрите пилоти на светот ќе се натпреваруваат повторно – точно пред трибините ...
ifland duque
Екстремни спортови

Актуелната шампионка кај дамите му се придружи на легендарниот нуркач од Колумбија во скокови од водопадот, во пресрет на претпоследната станица од светското натпреварување Red Bull Cliff Diving во историскиот град Мостар. Додека за актуелната шампионка во светското ...
Red Bull Air Race_Porto_Andreas Schaad Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Чехот Мартин Шонка ја извојува втората победа во својата кариера на трката на Red Bull Air Race во Порто, Португалија во неделата и повторно се вивна на врвот од генералниот пласман од Светското првенство на само две трки ...