Светски првенства

Светски првенства

filip kuzmanovski
Светски првенства

Македонската млада ракометна репрезентација доживеа пораз од Франција во четвртфиналето на Светското првенство, но за нас овој собир на најдобрите се уште не е завршен и не очекува борба за пласман од 5 до 8 место. Веќе го ...
francija-makedonija
Светски првенства

Македонската ракометна репрезентација до 21 година доживеа пораз од Франција во четвртфиналето на мундијалот во Алжир. Бранителот на титулата ги надигра избраниците на Илија Темелковски и обезбеди заслужен пласман меѓу четирите најдобри на шампионатот, односно тоа значи борба ...
makedonija-alzir
Светски првенства

Младата репрезентација на Македонија издвојува победа над домаќинот Алжир од 24-20 и на тој начин се избори за четврфиналето на Светското првенство. Ракометарите дојдоа до оваа победа со пресврт во вторите 30 минути, а публиката која ја имаше ...
nelovski
Светски првенства

Македонската репрезентација до 21 година направи фантастичен резултат и ќе игра во четвртфиналето на Светското првенство во Алжир. Нашите ракометари по освоеното второ место во групата Ц во првата нокаут рунда излегоа на мегдан со домаќинот на овој ...
aplauz-u21-bez-neloski-taleski
Светски првенства

Македонската ракометна репрезентација до 21 година успеа да дојде до најдобрите осум репрезентации на светот и тоа откако вечерва славеше над домаќинот на мундијалот селекцијата на Алжир со 24-20. Ова за нас значи продолжување на сонот, односно битка ...
mladi radost
Светски првенства

Нашата млада ракометна репрезентација вечерва со пресврт дојде до победа над Алжир и пласман меѓу најдобрите осум репрезентации на светот. Пулените на Илија Темелковски славеа над домаќинот со 24-20 и на тој начин испишаа нова страница во нашиот ...
ile temelkovski
Светски првенства

Младата македонска ракометна репрезентација ќе игра во четвртфиналето на Светското првенство во Алжир. Нашите надежи вечерва во осминафиналето му одржаа лекција на домаќинот Алжир со 24-20 и обезбедија пласман меѓу осумте најдобри репрезентации на планетава. Пулените на Илија ...
alzir
Светски првенства

Младинската машка ракометна репрезентација на Македонија го дозна противникот за осминафиналето на Светското првенство. Тоа е селекцијата на Алжир која е домаќин на овој собир на најдобрите селекции на планетава. Имено африканците вечерва пред повеќе од 8000 гледачи ...
u 21
Светски првенства

Нашите ракометни надежи со победата над Бразил од 28-23 се изборија за осминафинале на Светскиот шампионат кој се одржува во Алжир. Четата на Илија Темелковски заслужно дојде до третото славје на овој собир со кој го обезбеди второто ...
mladi radost
Светски првенства

Младата ракометна репрезентација на Македонија издвојува победа над Бразил од 28-23 во решавачкиот меч од групата Ц и се избори пласман во осминафиналето за Светското првенство во Алжир. Ние сосема заслужено ги добивме „кариоките“, во двата периоди дадовме ...