Свет

Свет

filip
Свет

Минатата седмица Рајн Некар Левен на нашиот Филип Талески претрпе убедлив пораз во дербито со Фуксе Берлин (29-23), а пак денеска запиша уште еден неочекуван резултат на гостински терен против Ерланген со што го загуби првото место во ...
manaskov-vesprem
Свет

Најтрофејниот унгарски клуб Веспрем доживеа уште еден шок за крај на сезоната. По раната елиминација во Лигата на шампионите, денеска тимот на нашиот репрезентативец Дејан Манасков ја загуби и титулата во домашното првенство, која заврши кај најголемиот ривал ...
Angelov
Свет

Поранешниот македонски репрезентативец и екс член на Пелистер, Металург и Вардар, Петар Ангелов отвара ново поглавје во својата кариера и се сели во Германија во тимот на Ратинген каде ќе биде соиграч со Аце Јоновски. Ангелов изминативе месеци беше ...
borkonagol
Свет

Барселона ја заврши сезоната во шпанското ракометно првенство со уште една убедлива победа, а денеска жртва беше тимот на Теукро кој на крајот го загуби натпреварот со резултат 41:25. Каталонците одамна ја обезбедија титулата, а овој дуел во ...
kire sut
Свет

Екипите на Монпелје и Нант се „промашија“ во полуфиналето на фајнл-фор турнирот на Лигата на шампионите во Келн, но вечерва имаа дерби соочување во француското првенство. Домаќинот Монпелје кој е лидер во првенството го победи Нант на нашиот ...
borko-barca
Свет

Ракометниот клуб Барселона ќе го добие шампионскиот трофеј за триумфот во шпанското првенство во сабота и тоа по натпреварот од последното коло против екипата на Теукро. Каталонскиот тим ја освои 25. титула во АСОБАЛ лигата, а сезоната ја ...
Angelov-Mitkov
Свет

Поранешните македонски репрезентативци, Влатко Митков и Петар Ангелов заедно со нивните колеги од Кремс не успеаа да се изборат за пласман во финалната серија и борба за титулата во Австрија. Во решавачкиот меч составот на Кремс по голема ...
filip
Свет

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески со Рајн-Некар Левен претрпе пораз од Фуксе Берлин од 29-23 во дербито во Бундеслигата. Домашниот тим бодрен од своите навивачи ги надигра „лавовите“ и ја направи поинтересна борбата за титулата во најсилниот ракометен шампионат ...
angelov
Свет

Поранешниот македонски репрезентативец, Петар Ангелов со фантастична партија му овозможи на Кремс да се избори за мајсторка против Фиверс во полуфиналето на австриското првенство. Ракометарите на Кремс се прикажаа во поинакво светло за разлика од првиот меч од ...
manaskov
Свет

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков блескаше на првиот финален меч против ПИК Сегед, но тимот на Веспрем ќе има тешка задача да го одбрани трофејот во унгарскиот шампионат. Имено Веспрем денеска загуби на гостувањето кај големиот ривал со 32-28 ...