Некатегоризирани

Некатегоризирани

1b1defa0cdf6a8b0f244c00c0fcbe861-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_700
Некатегоризирани

Арсенал доживеа нов шок пред своите гледачи, овој пат испуштајќи предност од 2:0 против Кристал Палас. „Топчиите“ на крајот ремизираа со 2:2 со клубот предводен од Рој Хоџсон, а најголемо внимание од овој натпревар предизвика однесувањето на капитенот ...
pivara
Некатегоризирани

Во рамки на својата прва посета на Пивара Скопје, амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз се запозна со процесот и долгата традиција на производство на пиво, а беше и во обиколка на постројката која два пати го доби ...
SKOLSKINRVP
Некатегоризирани

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс беше дел од тимот на ѕвездите на Премиер лигата кои играа против легендите на Манчестер Сити во натпревар кој беше одигран во чест на Винсент Компани. Како и што се очекуваше ...
kirbi chembliss balaton 2019
Некатегоризирани

Најголемото езеро во средна Европа ќе биде домаќин на големата воздушна акција, кога Red Bull Air Race ќе се одржи за првпат на езерото Балатон, во Унгарија, на 13-14 јули 2019 година. На третата трка оваа сезона, 14 ...
foden-slalom
Некатегоризирани

Англиската фудбалска репрезентација до 21 година на најлош можен начин загуби од Франција изминатава вечер, примајќи два гола во самата завршница на натпреварот на кој имаше водство од 1:0 до 89-та минута. Французите промашија две пенали пред да ...
Argentina Soccer Copa America
Некатегоризирани

Лионел Меси и Серхио Агуеро имаат нераскинлива врска при секој собир на аргентинската фудаблска репрезентација, бидејќи ѕвездите на Барселона и Манчестер Сити се цимери уште од младинските категории па се до денеска. Меси и Агуеро имаат братски однос ...
niki-lauda
Некатегоризирани

Трикратниот Формула 1 шампион, легендарниот Ники Лауда починал на 70-годишна возраст, потврди официјално неговото семејство. Австриецот кој беше подложен на трансплатација на белите дробови минатиот август вчера итно бил примен во болница во Виена, но овојпат не успеал ...
Dy3bVEdW0AAXwyy
Некатегоризирани

Откако беше потврдено дека телото кое беше пронајдено во авионот на дното на каналот Ламанш е на Емилијано Сала, фудбалските ѕвезди ширум светот започнаа да се опростуваат од фудбалерот кој како круна на својата кариера требаше да заигра ...
mesi slavi
Некатегоризирани

Барселона вчера со пресврт го победи Реал Сосиедад, а откако остана на првото место на табелата во Ла Лига, сега го очекува првиот настап во Лигата на шампионите. Најдобриот играч на Каталонците, Лионел Меси, одвои малку повеќе време ...
subasic
Некатегоризирани

Вчера како гром од ведро небо одекна веста дека Манџукиќ става крај на репрезентативната кариера, а од претходно се знаеше дека истото ќе го стори и Ведран Чорлука. Утрово хрватските медиуми излегоа со објава дека и Лука Модриќ ...