Исхрана и вежбање

Исхрана и вежбање

fitness
Исхрана и вежбање

Спортувањето не е толку тешко колку што изгледа, а научно е докажано дека триесет минути вежбање дневно се доволни за да бидете здрави и во форма. А ако се уште не сте уверени во придобивките од вежбањето, прочитајте ...
vozi-pravo-vozi-zdravo-2
Исхрана и вежбање

Над 2.500 регистрирани учесници продефилираа во акцијата „Вози право, вози здраво“ која по втор пат се одржа низ скопските улици. На овој начин секој го направи својот избор за чист транспорт: најбројни беа велосипедистите, потоа децата, учесниците со ...
stb
Исхрана и вежбање

Стопанска банка АД – Скопје повторно ги повикува љубителите на тркала да земат учество во ревијалната трка „Вози право, вози здраво“ по улиците на Скопје со цел подигнување на свеста за позитивните ефекти од користењето на овие чисти ...
SV_1
Исхрана и вежбање

Најпознатиот ланец за спортска опрема во нашата држава, Sport Vision, го отвори најголемиот аутлет во Македонија. Новиот Sport Vision Outlet Extra е опремен со повеќе од 50 светски спортски брендови и се простира на големина од 700 квадратни ...
polleo sport prodavnica
Исхрана и вежбање

Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана и опрема, „Polleo Sport“ на своите полици во првата македонска продавница од овој трговски синџир донесе био и здрава храна, витамини, минерали, суплементи, фитнес опрема, облека и обувки. На промоцијата се ...
IMG_5093_1
Исхрана и вежбање

Македонскиот шампион во повеќе атлетски дисциплини, Кокан Ајановски, во соработка со Спорт Висион (официјален застапник за NIKE во Македонија), го промовираше формирањето на NIKE школа за трчање (NIKE + Run Club). „Соработката која ја остваривме со најдобриот бренд ...
herbalajf press skopje 2016
Исхрана и вежбање

Во годината кога компанијата „Хербалајф“ прославува 35 години од своето постоење, поттикот за балансирана исхрана и активен начин на живот беа промовирани на медиумски настан во Скопје. Оваа глобална компанија за исхрана го посочи научниот пристап во формирањето ...
buzz_city_mall
Исхрана и вежбање

Различноста не прави уникатни, а токму тоа е она што се нуди во првата и единствена „SNEAKER STATION“ продавница во Македонија. Нов концептуален изложбен салон на „lifestyle“ спортска гардероба со која ќе се запознаете преку урбано, поинакво и ...
HFWoff
Исхрана и вежбање

Во периодот меѓу 25 и 27 септември, во хотелот „Александар Палас“ во Скопје ќе се одржи Health, Fitness & Wellness Expo – најголемиот интерактивен настан за здрав животен стил! Ова е THE Event за секој оној кој сака да ...
006_nike_shop_scm2015
Исхрана и вежбање

Од 7 мај во Скопје ќе работи официјалниот „Nike shop“ за Македонија, кој ќе ја нуди целата програма на американската компанија која го револуционизираше фитнесот и се ориентираше кон рекреативните спортисти. На отворањето во трговскиот центар „Скопје СМ“ ...