Исхрана и вежбање

Исхрана и вежбање

Naceva
Исхрана и вежбање

Македонската репрезентативка во бодибилдинг и фитнес, Марија Нацева е девојката која е победник на Купот на Македонија во категориите Бикини фитнес до 163 см и апсолутен победник, а има уште два пехара и тоа од Балканијада во Регин, ...
sportskaaaa sala
Исхрана и вежбање

Македонија ја доби најмодерната универзитетска спортска сала во својата историја со 6.000 метри квадратни и со 800 седишта за посетителите. Спортската сала е изградена за развој на универзитетскиот спорт и за студентите на УКИМ. Подот во салата е ...
kiss my airs 008
Исхрана и вежбање

Со уникатна изложба на колекционерски модели од линијата „Air Max“ беше одбележан триесеттиот роденден на овие култни патики за спортските ентузијасти, кои доживеаја светска слава и беа промовирани од иконите на врвниот спорт како Мајкл Џордан. Сите модни престолнини ...
sport reality veles 001
Исхрана и вежбање

Урбаниот животен стил и безбројните спортски стилoви секогаш се совршен спој и синоним на модерниот свет и култура. Во Велес, познат по урбаната спортска култура која сè повеќе се зголемува, со ентузијазам се следи ваквиот стил на живеење. ...
forza
Исхрана и вежбање

Никогаш не е лош момент за обновување на спортската гардероба, особено за време на новогодишните празници и во периодот по нив кога се актуелни бројните попусти и акции. Спортскиот животен стил, како никогаш до сега, изминативе неколку години ...
fitness
Исхрана и вежбање

Спортувањето не е толку тешко колку што изгледа, а научно е докажано дека триесет минути вежбање дневно се доволни за да бидете здрави и во форма. А ако се уште не сте уверени во придобивките од вежбањето, прочитајте ...
vozi-pravo-vozi-zdravo-2
Исхрана и вежбање

Над 2.500 регистрирани учесници продефилираа во акцијата „Вози право, вози здраво“ која по втор пат се одржа низ скопските улици. На овој начин секој го направи својот избор за чист транспорт: најбројни беа велосипедистите, потоа децата, учесниците со ...
stb
Исхрана и вежбање

Стопанска банка АД – Скопје повторно ги повикува љубителите на тркала да земат учество во ревијалната трка „Вози право, вози здраво“ по улиците на Скопје со цел подигнување на свеста за позитивните ефекти од користењето на овие чисти ...
SV_1
Исхрана и вежбање

Најпознатиот ланец за спортска опрема во нашата држава, Sport Vision, го отвори најголемиот аутлет во Македонија. Новиот Sport Vision Outlet Extra е опремен со повеќе од 50 светски спортски брендови и се простира на големина од 700 квадратни ...
polleo sport prodavnica
Исхрана и вежбање

Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана и опрема, „Polleo Sport“ на своите полици во првата македонска продавница од овој трговски синџир донесе био и здрава храна, витамини, минерали, суплементи, фитнес опрема, облека и обувки. На промоцијата се ...