Исхрана и вежбање

Исхрана и вежбање

Kejt Apton tenis
Исхрана и вежбање

Кејт Аптон, една од најубавите манекенки, кои се прослави со позирање во списанието ,,СПОРТС ИЛУСТРЕЈД” , секогаш луѓето ги остава без воздишка со нејзината убавина. Таа, благодарение на практикувањето спортски активности, кои ги споделува на социјалните мрежи, докажува ...
Adriana Lima
Исхрана и вежбање

Адриана Лима многу често знае да сподели видеа од своите тренинзи. Благодарение на овие тренинзи таа е во толку добра форма, што дури со својата форма и тренинзи може да се пофали и како фит-тренер.  Погледнете го тренингот ...
edina musa Svetsko Prvenstvo
Исхрана и вежбање

Едина Муса, која во претходниот период беше една од најдобрите македонски кошаркарски репрезентативки, реши да го промени спортот и да се испроба во фитнес спортот. Таа овој спорт го започна како дел од физичките припреми на кошаркарките, но, ...
forza
Исхрана и вежбање

Секој љубител на спортот, па дури и оние кои во рекреацијата гледаат само начин за „издувување“, во одреден момент се соочуваат со ситни проблеми кои им ја нарушуваат харминијата на спортувањето. Тоа може да биде предизвикано од ситници ...
Dany Levi
Исхрана и вежбање

Дани Леви е една од најбараните фитнес водителки и инструкторки низсветот. Таа иако има повеќе од 40 години,  постојано е активна и држи часови низ целиот свет во делот на промоција на фитнесот и здравиот начин на живот. ...
Rusija Zeni
Исхрана и вежбање

Aнастасија Гизерска популарна фитнес инструкторка со потекло од Русија, дефинитивно е една од најбараните спортски модели во периодов што изминува. Тоа пред се, се должи на моментот што Русија идната година ќе биде домаќин на Светското првенство и ...
Edina Musa 1
Исхрана и вежбање

Во организација на Бодибилдинг и фитнес федерацијата на Македонија, во спортската сала „Расадник“ по 30.јублиеен пат, се одржа финалниот натпревар ,,Атлета на Македонијa-2017″ во бодибилдинг-фитнес и бикини каде Македонија ги доби новите прваци. Но, најголемо изненадување од сите ...
ams trcanje Igraj Aktiviraj se
Исхрана и вежбање

Вчера, се одржа спортската манифестација под мотото,,ТРЧАЈ, ИГРАЈ, АКТИВИРАЈ СЕ” која е во рамки на одбележување на Денот на независноста,,8 Септември”. Место на одржување беше на кејот на реката Вардар, каде се собраа голем број млади луѓе кои ...
forza
Исхрана и вежбање

Американски научници работеле на едно истражување преку собирање на податоци од смарт телефоните. Целта на истражувањето било да се утврди која нација најмногу, а која најмалку пешачи. Смартфоните имале вградено акцелерометар што ги броело изодените чекори. Истражувачите, во ...
Naceva AMS
Исхрана и вежбање

Македонската репрезентативка во бодибилдинг и фитнес, Марија Нацева е девојката која е победник на Купот на Македонија во категориите Бикини фитнес до 163 см и апсолутен победник, а има уште два пехара и тоа од Балканијада во Регин, ...