ФУДБАЛ

ФУДБАЛ

clement-lenglet-leo-messi
Шпанија

Шпанскиот шампион Барселона во овој преоден рок доведе две имиња, бразилскиот интернационалец Артур Мело од Гремио и францускиот дефанзивец Клемен Ленгле кој пристигна од таборот на Севилја. Токму овој вториот даде една интересна изјава за клупската телевизија притоа ...
ceh
Англија

Легендата на англискиот премиерлигаш Арсенал, Дејвид Симан го предупреди својот поранашен клуб во однос на случајот Петр Чех или поточно каков ефект ќе има врз него ангажманот на Бернд Лено. Се претпоставува дека Германецот во следната кампања ќе ...
Teles
Италија

Италијанските клубови имаат време до 18. август да ангажираат нови засилувања, а актуелниот шампион Јувентус очигледно не планира да застане со трансферите откако го доби потписот на Кристијано Роналдо. Бразилските медиуми денеска информираат дека „бјанконерите“ се обидуваат да ...
krihovijak
Франција

Кога во 2016 година ја напушти Севилја и му се приклучи на ПСЖ, полскиот репрезентативец Гжегож Криховијак очекуваше неговата кариера да оди во нагорна линија. Но, наместо тоа, тој не успеа да се наметне во новиот клуб, а ...
klop-trening
Англија

Јирген Клоп на шеговит начин се обиде да се одбрани од забелешките дека многу брзо ја променил својата трансфер филозофија, односно критиките на медиумите кои не заборавија да му предочат што изјавувал во 2016 година и што прави ...
kovacic
Шпанија

Хулен Лопетеги го наследи Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид, а негов главен предизвик ќе биде да го неутрализира заминувањето на Кристијано Роналдо и да креира екипа која ќе има исти амбиции во новата сезона. Сепак, Лопетеги ...
montolivo
Италија

Милан сака да се раздели со искусниот Рикардо Монтоливо, но фановите не се најсреќни поради начинот на кој раководството се однесува со поранешниот капитен. Не е изненадување што Џенаро Гатузо и неговите претпоставени нема да сметаат на Монтоливо ...
Ibra-galaksi1
Свет

Златан Ибрахимовиќ беше инспиратор на победата на Л.А Галакси на гостувањето во Филаделфија во натпревар од МЛС. Домаќините први постигнаа гол и водеа на полувреме со 1:0, но на почетокот на вториот дел на сцена стапи Ибрахимовиќ. Најпрвин ...
adl-sari
Италија

Заминувањето на Маурицио Сари од Наполи и неговата промоција во Челси претставуваше еден неочекувано долг процес, во кој со своите одлуки секако учествуваше и првиот човек на италијанскиот вицешампион, Аурелио Де Лаурентис. – Сари сакаше да го одведе ...
murinjo-trening
Англија

Манчестер Јунајтед по секоја цена сака да доведе квалитетно засилување во одбраната, а Жозе Мурињо е подготвен да понуди и навистина голема сума за да добие фудбалер на стоперската позиција. Англиските медиуми тврдат дека „црвените ѓаволи“ наскоро ќе ...