ФУДБАЛ

ФУДБАЛ

zlatan-marsija
Англија

Манчестер Јунајтед успеа да направи одичен персврт и да победи со 4:1 против екипата на Њукасл, но сепак во центарот на вниманието на „Олд Трафорд“ се најде повратникот во првиот тим на „ѓаволите“, Златан Ибрахимовиќ. По пауза од ...
Naingolan-Peroti
Италија

Римското градско дерби и припадна на екипата на Рома, откако трите гола кои го формираа резултатот 2:1 беа постигнати во второто полувреме, а Лацио во завршницата не успеа да стигне до посакуваното израмнување. Пероти од пенал го отвори ...
pep-palec
Англија

Пеп Гвардиола ја нападна англиската репрезентација поради тоа што Џон Стоунс одигра по 90 минути на двете пријателски средби минатата недела. Дефанзивецот на Манчестер Сити се повреди за време на првото полувреме од дуелот против Лестер и мораше ...
Bufon-Barzalji
Италија

Јувентус утре има тешко гостување кај Сампдорија, а тренерот Макс Алегри откри дека искусните Џиџи Буфон и Андреа Барѕалји нема да бидат во почетниот состав на актуелниот италијански првак. Причина за ваквата одлука на Алегри е големото разочарување ...
morata-hazard
Англија

Челси со убедливи 4:0 го декласира Вест Бромвич Албион на гостински терен, а еден од најрасположените фудбалери за игра беше Алваро Мората кој ова попладне имаше совршенот издание на „Хоторнс“. Шпанскиот напаѓач го отвори резултатот со гол во ...
klop
Англија

Ливерпул денеска го совлада Саутемптон со 3:0 и по натпреварот тренерот Јирген Клоп откри дека дефанзивецот Алберто Морено ноќеска станал татко. Сепак, Клоп ја искористи и честитката да му се извини на Морено, бидејќи поради мечот со Саутемптон ...
rikar-zara
Свет

Рикардињо сосема заслужено важи за најдобар футсал играч во овој момент, а дека неверојатниот Португалец не спие на тоа уво ни докажува од недела во недела, односно од натпревар во натпревар за својот Интер Мовистар, а и за ...
Neal-Maupay
Англија

Во текот на фудбалската сезона сведоци сме на многу промашувања од ситуации од кои е навистина потешко да не се затресе противничката мрежа, но денеска досегашните „промашувања на сезоната“ се надминати во Чемпионшип во Англија. На натпреварот меѓу ...
alegri
Италија

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри се споменува како еден од фаворитите за наследник на Џампјеро Вентура, кој доби отказ на селекторската функција по неуспехот  да ги однесе „аѕурите“ на Светското првенство во Русија следната година. На прес-конференцијата пред ...
suarez-kueljar
Шпанија

Луис Суарез постигна два од трите гола на Барселона во победата од 0:3 на гостувањето кај Леганес, но покрај враќањето во голгетерски ритам, Уругваецот како многупати досега беше задолжен и во режијата на една невкусна сцена во друштво ...