Германија

Германија

svajnstajger-82382389
Германија

Во интервју за „Фокс Спортс“, кое ќе биде емитувано викендов, легендата на Баерн Минхен Бастијан Швајнштајгер јасно кажа кого сака да го види како наследник на тренерот на Јуп Хајнкес, кој беше ангажиран до крајот на сезоната. – ...
jup
Германија

Јуп Хајнкес и натаму во секоја своја изјава потенцира дека не верува во трансфер на Роберт Левандовски во Реал Мадрид, а денеска направил споредба и со Борусија Дортмунд која според него полесно ги губи своите најголеми ѕвезди. – ...
jup-jakna1
Германија

Баерн Минхен значително ги подобри резултатите откако тимот го презема легендарниот Јуп Хајнкес, тренер чија „цврста рака“ уште еднаш се покажа како добар концепт и во оваа нова и модерна ера на фудбалот, пред се поради тоа што ...
klaudio-pizaro
Германија

Голот на Клаудио Пизаро на пресметката меѓу Келн и Штутгарт беше само прв за Перуанецот оваа сезона, но со него искусниот фудбалер стигна до неверојатен ефект во германската Бундеслига. Германците не заборавија да одбележат дека со овој погодок, ...
toliso
Германија

Екипата на Баерн Минхен без никаков проблем го реши гостувањето кај Фрајбург (4-0) во Бундеслигата, меч кој го одбележа Корентин Толисо со фантастичниот погодок во првиот дел. Францускиот интернационалец во 28 минута испрати вистинска „бомба“ кон голот на ...
mateus
Германија

Легендата на германскиот фудбал и на Баерн Минхен, Лотар Матеус на свој начин посочи колку го цени и почитува сегашниот главен ас на баварците, Роберт Левандовски. Матеус го спореди Полјакот со Лионел Меси со тоа што потенцираше една ...
rojs
Германија

Екипата на Борусија Дортмунд не ја продолжи победничката низа и одигра само нерешено 1-1 со Аугзбург во последниот меч од 24 коло во Бундеслигата. Домашниот состав долго време водеше на „Сигнал Идуна Парк“ со голот на Ројс (16 ...
baern-baer
Германија

Баерн Минхен и сезонава се бори за трофеј на повеќе фронтови, но во продолжение од сезоната нема да смета на една од своите помлади ѕвезди. Кингсли Коман заработил повреда на зглобот на дуелот со Херта, по што денеска ...
omar-mascarell
Германија

Омар Маскарел пристигна во Ајнтрахт Франкфурт во трансфер вреден 1 милион евра од Реал Мадрид, а со своите квалитети успеа да се наметне кај тренерот Нико Ковач и да стане еден од најважните фудбалери на бундеслигашот. И додека ...
levandovski
Германија

Полскиот репрезентативец и најдобар голгетер на Баерн Минхен, Роберт Левандовски го демантираше натписите и вестите на медиумите оти со промената на досегашниот агент сака или ќе си обезбеди трансфер во таборот на европскиот шампион Реал Мадрид. Левандовски го ...