Германија

Германија

mario-gotze-ilkay-gundogan
Германија

Екипата на Борусија Дортмунд по двете супер успешни сезони во натпреварувачките 2010–2011 и 2011–2012 и освојувањето на Бундеслигата повторно падна во сенка на Баерн Минхен кој си ја врати доминацијата во Германија. Нормално овој пад на „милионерите“ се ...
jup-hajnkes
Германија

Стариот лисец, Јуп Хајнкес кој пред одредено време се врати на кормилото на Баерн Минхен  посочи еден играч кој едноставно жали што го нема на располагање во сегашната средина. Искусниот стратег смета дека „баварците“ згрешиле и морале пред ...
hajnkes-trening
Германија

Јуп Хајнкес го презема Баерн Минхен по заминувањето на Карло Анчелоти, а германскиот тим оттогаш бележи позитивни резултати што директно го зголеми притисокот врз 72-годишниот тренер да размисли за останува на оваа функција и наредната сезона. Хајнкес беше ...
robert
Германија

Сè погласни се шпекулациите дека Баерн Минхен и Роберт Левандовски се пред „развод“ и дека ова е последна сезона на полскиот напаѓач на „Алијанц Арена“, па клубот веќе се подготвува за живот без својот најдобар голгетер. Според „Дон ...
hasan
Германија

Германскиот гигант Баерн Минхен се врати на победнички патети, откако составот го презема Јуп Хајнкес, меѓутоа повеќе од јасно е дека на клубот му треба дополнително освежување ако сака да ги нападне пехарите во сите натпреварувања. Токму легендата ...
nojer-rakavici
Германија

Ако Мануел Нојер биде принуден да го пропушти Светското првенство во Русија, легендарниот германски голман Оливер Кан посочи кој е достоен да го замени меѓу стативите. Голманот на Баерн Минхен го повреди стапалото и минатиот месец кажа дека ...
shalke-penal
Германија

ВАР технологијата сезонава експериментално се употребува во германската Бундеслига, а како одговорен за проектот е поставен поранешниот судија Хелмут Круг. Центарот за следење на натпреварите е поставен во Келн, а денеска Германската фудбалска федерација го променила Круг поради ...
humels-dortmund
Германија

Баерн Минхен сосема заслужено и уверливо го доби „Дер Класикер“ дербито со Борусија Дортмунд кое се одигра на „Сигнал Идуна Парк“, пресметка која покрај четирите постигнати гола (1:3), на германските медиуми им привлече посебно внимание и поради два ...
arjen-roben-329893289
Германија

Баерн Минхен славеше со 3:1 на гостувањето против големиот ривал Борусија Дортмунд, а Арјен Робен беше стрелец на првиот гол за Баварците. За 33-годишното крило на Баерн тоа беше 93. гол во Бундеслигата, што е нов рекорд за ...
levandovski
Германија

Тимот на Баерн Минхен излезе како победник од дерби натпреварот против Борусија Дортмунд кој вечерва се одигра на „Сигнал Идуна Парк“. Популарниот „Дер Класикер“ заврши со 3-1 за бранителот на трофејот кој сега има шест бода повеќе во ...