Формула 1

Формула 1

Fetel-Bahrein2
Формула 1

Себастијан Фетел беше меѓу губитниците на Формула 1 трката во Баку, иако имаше и возачи кои и покрај добрата позиција останаа и целосно без бодови (Ботас, Рикиардо, Ферстапен). Решавачки момент за Германецот беше неговиот обид да го престигне ...
redbullduel
Формула 1

Екипата на Ред Бул имаше солидна ситуација на патеката и можност во завршницата да се бори за висок пласман, но на крајот Макс Ферстапен и Даниел Рикиардо се судрија во 40. круг, па и двајцата останаа без пласман. ...
hamilton1
Формула 1

Луис Хамилтон ја оствари првата победа во актуелната Формула 1 сезона, откако излезе како најголем победник од многуте инциденти на патеката низ улиците на Баку во Азербејџан. Пол-позицијата беше доволна за Себастијан Фетел да го одржува првото место ...
vettel-baku
Формула 1

Себастијан Фетел уште еднаш ни демонстрираше дека се чувствува навистина пријатно и феноменално во новиот болид на Ферари, па во ситуација кога вчера беше доста резервиран, денеска го покажа своето најдобро светло и се погрижи за нова пол-позиција, ...
sumaher-kosa
Формула 1

Михаел Шумахер и натаму води жестока и секојдневна битка за враќање во нормална состојба, сетоа тоа како последица на страшниот ски-инцидент кој го имаше на француските Алпи. Поминаа скоро четири и пол години од страшната несреќа по која ...
Photographer Credit:
Getty Images / Red Bull Content Pool
Формула 1

Даниел Рикиардо одлично ја започна и новата сезона во Формула 1 шампионатот, а според поранешниот прв човек на Ф1 тимот Минарди, Џанкарло Минарди, Австралиецот има договор со Ферари. Според неговата верзија, Рикиардо ќе го замени Кими Раиконен и ...
shumi-barikelo
Формула 1

Рубенс Барикело во своето последно интервју откри дека преживеал мозочен удар и дека е среќен што излегол како победник во таа комплицирана здравствена ситуација, а за бразилски „Глобо“ потврдил дека посакал да го посети својот поранешен клупски колега, ...
Rubens-Barrichello TV
Формула 1

45-годишниот Рубенс Баричело, пилотот кој жареше и палеше на Ф1 патеките, на гостување на телевизијата ,,ГлобоПлеј” на јавноста и откри дека се соочува со сериозен здравствен проблем. Тој откри дека еден ден кога се туширал почуствувал силна болка ...
fetel-maks
Формула 1

Макс Ферстапен ја прифати вината за инцидентот кој го предизвика на патеката во Шангај и призна дека направил почетничка грешка во моментите кога го удри Себастијан Фетел кој беше пред него во тие моменти, но ако во минатото ...
Ricciardo
Формула 1

Даинеле Рикиардо од тимот на Ред Бул е победник на трката за Големата награда на Кина во Формула 1 шампионатот, што за Австралиецот е прва победа по три извозени трки во новата сезона. Двајцата возачи на Ред Бул ...