Поврзете се со нас

Македонија

Бутел триумфираше на меморијалниот турнир „Денис Тот“

Објавено

на

foto: RK Butel Skopje

Македонскиот прволигаш, Бутел го освои првото место на меморијалниот турнир „Денис Тот“ што се одигра во Ѓаково.

Ова беше турнир во чест на прерано починатиот хрватски ракометар, настан кој се одржа во неговото Ѓаково каде Бутел прво го совлада домаќинот со 32-28, додека денеска го надигра Осијек со 25-23.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни