Поврзете се со нас

Македонија

Бутел со српски џин ќе ја покрие пивотменската позиција

Објавено

на

blank

Македонскиот ракометен прволигаш Бутел официјализираше уште едно засилување кое одново доаѓа од Србија.

Пред неколку денови беше промовиран бекот Душан Трифковиќ за да сега истото биде направено со Владимир Јевтиќ. Се работи за кружен напаѓач кој има 26 години, висок 201 сантиметар и треба да преставува сериозно оружје за Бутел во нападот, но воедно да донесе и цврстина во одбраната.

Јевтиќ новата средина доаѓа од романски Решица, а претходно има настапувано за Металопластика Шабац, Железничар Ниш, Металац Ваљево и Пролетер Зрењанин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни