Поврзете се со нас

Македонија

Бутел ја продолжи соработката со уште еден важен ракометар

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Бутел почна да ја гради екипата, склопува играчкиот мозаик за наредната натпреварувачка кампања.

Откако левото крило Мирко Мајиќ стави потпис на нов договор истото го стори и средниот бек Горан Печенковски.

-Договорена е соработка и за следната сезона, тука сум од самото формирање на клубот, поминавме доста предизвици, убави моменти, спремен сум да дадам максимум и се надевам на уште една успешна година, -порача Паченковски.

Наскоро се очекува уште неколку играчи да ја продолжат соработката со клубот кој ќе го претставува нашиот ракомет во Лигата на Европа во сезоната 2020/2021.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни