„Бунтовникот“ Вида ја има најубавата поддршка во Русија (Фото)

vida

Хрватскиот репрезентативец Домагој Вида, кој во последно време е во центарот на вниманието поради голот против Русија, но и поради контроверзното славење после победата има во кого да најде утеха по нападите од бројните фудбалски фанови.

Вида за среќа доби само опомена од страна на ФИФА, по скандалозната прослава со Вукојевиќ, а неговата најголема поддршка сигурно знае како да го утеши и во случај на најлошото сценарио за Хрватот, пораз до Англичаните во полуфиналето од Мундијалот.

Преубавата Ивана се наоѓа во Русија и константно ја поддржува репрезентацијата на „коцкестите“ и е дополнителен мотив за играчот од одбраната на Хрватска.

🙏🏻

A post shared by 🇭🇷Ivana Vida, 2️⃣4️⃣ (@ivana_vida) on

🙏🏻🇭🇷😘❤️

A post shared by 🇭🇷Ivana Vida, 2️⃣4️⃣ (@ivana_vida) on

Thank you @zigman_official ❤️

A post shared by 🇭🇷Ivana Vida, 2️⃣4️⃣ (@ivana_vida) on

Facebook Коментари